Mechanické zabezpečenie - AutoGal

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Mechanické zabezpečenie

Predaj a montáž

Dnes sa na trhu môžeme stretnúť z rôznymi typmi mechanického zabezpečenia vozidla, ktoré sa líšia v spôsobe zabezpečenia a mieste upevnenia (montáži). V neposlednom rade je dôležitým ukazovateľom pomer ceny a kvality.

Zamykanie volantu

Jedným z najjednoduchších systémov pre mechanické zabezpečenie je uzamykanie volantu. Ide hlavne o rôzne páky zamykania volantu, ktoré by mali chrániť vozidlo proti nechcenému otečeniu volantu . Zväčšia ide o lacné a konštrukčne jednoducho stavané zariadenia. Ochrana vozidla funguje na báze uzamknutia daného mechanizmu (páky) o volant a páka bráni pohybu (alebo obmedzuje pohyb). Ide o lacné zariadenia (do 1000 Sk) , ktoré si môžete zakúpiť vo väčšine veľkých obchodných reťazcov. Ak sa budeme baviť o stupni ochrany, tak....tak sa najskôr treba pozrieť na cenu. Zariadenie môže mať odpudivý účinok pre zlodejov amatérov a profesionálov môže maximálne spomaliť...

Zamykanie ložnej plochy (nadstavby)

Tento spôsob zabezpečenia chráni majiteľa vozidla pred vniknutím do ložného priestoru vozidla a tým chráni Váš náklad . Systém býva väčšinou elektromechanický, pričom riadiaca jednotka je vo vnútri vozidla. Zabezpečovacie zámky na dverách sú tiež z vnútra vozidla. Jedná sa o cenovo primerané riešenie, ktoré zužitkujú hlavne prepravcovia.

Zamykanie prednej motorovej časti (kapoty)

Niektorý výrobcovia ponúkajú mechanické alebo elektromechanické zariadenia na ochranu motorovej časti vozidla, kedy sú chránené najmä drahé súčasti vozidla. Prístup ku zabezpečeniu býva väčšinou z vnútra vozidla. Jedná sa o cenovo dostupné zariadenia, ktoré prispievajú v súčinnosti s inými prvkami zabezpečenia k celkovej ochrane vozidla.

Zamykanie páky radenia
Najčastejšie používaným mechanickým zabezpečením vozidla je uzamykanie prevodovej páky radenia, čo zabraňuje nežiadanému radeniu rýchlostných stupňov a tým zabraňuje pohybu vozidla. V ponuke mechanického zabezpečenia môžeme nájsť množstvo konštrukčných riešení uzamykania. Jedným z možných prevedení je uzamykanie páky radenia z vonku rôznymi zámkami. Iným kvalitnejším spôsobom je uzamykanie zabudované do radenia. Uzamykanie je na kľúč. Ochrana vozidla pri mechanickom zabezpečení sama o sebe profesionálneho zlodeja pravdepodobne neodradí ale môže ho odradiť na iné auto alebo spomaliť. Zmysel montáže tohto zariadenia je hlavne v kombinácií s iným elektronickým zabezpečovacím zariadením.

Uzamykanie riadenia

Ide pomerne o novinku v oblasti mechanického zabezpečenia kedy je blokované riadenie vozidla . Celý systém pozostáva v prevažnej miere z riadiacej elektrickej jednotky a mechanickej časti, ktorá je namontovaná na tyč riadenia. Celý systém je namontovaný tak že ho nie je vo vozidle vôbec vidno, a pri jeho demontáži je treba rozobrať takmer pol vozidla. Zároveň elektronická blokovacia jednotka blokuje štartovanie vozidla. Ak by sa niekto snažil zariadenie zničiť silou, pravdepodobne by poškodil tyč riadenia vozidla. Cenovo je toto zariadenie dostupné a dá sa namontovať do 9 tisíc. V oblasti bezpečnosti sa javí toto zariadenie ako najrozumnejší variant proti odtiahnutiu vozidla a v kombinácií z elektronickým alarmom poskytuje vynikajúci stupeň ochrany .

Uzamykanie kolesa

Zamykanie kolesa je ďalšou možnosťou ako si mechanicky zabezpečiť svoje vozidlo. Výrobcovia ponúkajú viacero možnosti s ktorých si môžete vybrať. Medzi najčastejšie zariadenia patria papuče .

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky