Výmena olejov a filtrov - AutoGal

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Výmena olejov a filtrov

Predaj a servis

Odporúčané intervaly výmeny oleja, ktoré uvádzajú výrobcovia áut, sú čoraz dlhšie. Je to zrejme aj vďaka kvalite olejov. Dá sa na tieto odporúčania spoľahnúť?

Predlžovanie výmenných intervalov je, samozrejme, podmienené vysokou úrovňou súčasnej technológie. Tieto intervaly nie sú teoretické čísla, ale preukázali ich testy daného motora, resp. modelu auta. Samozrejme, sú to testy v optimálnych podmienkach a pri ideálnom režime jazdy. Musím však zdôrazniť, že sú to maximálne možné intervaly na výmenu oleja, čo je aj pri takomto odporúčaní vždy napísané. Pochopiteľne, tento interval závisí aj od záťaže motora, prašnosti, počtu studených štartov, prevádzkovej teploty či spôsobu šoférovania. Dnes väčšina výrobcov vozidiel upozorňuje, že úlohou elektroniky v aute je aj ochrana motora, t.j. tá preberá na seba úlohu strážcu správneho intervalu výmeny oleja. Ja osobne elektronike v aute plne dôverujem, pretože jej signál na výmenu oleja považujem za najobjektívnejší. Málo motoristov napríklad vie, že motor sa dostane do optimálneho pracovného režimu až po 20 kilometroch nepretržitej jazdy. Každý si ľahko spočíta, ako často nejazdí jeho auto optimálne.

Okrem predpísaných prehliadok dajte vozidlo skontrolovať odborníkom aspoň raz za pol roka. Predovšetkým zima dáva autám zabrať.

V našom servise prebiehajú pravidelne na jar a na jeseň „servisné dni“. Na týchto vám skúsení odborníci skontrolujú vozidlo. Aj pri autách platí pravidlo, že prevencia sa vypláca.

Rozhodnite sa správne, komu zveríte svojho štvorkolesového miláčika.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky